واتساپ

چرا واتساپ نصب نمیشه؟، مشکل راه‌ اندازی واتساپ به صورت تصویری

4.7/5 - (3 امتیاز)

چرا واتساپ نصب نمیشه، واتساپ یکی از بهترین پیام رسان‌ها است که کاربران زیادی در سراسر دنیا دارد. به دلیل کارایی مناسب و قابلیت‌ هایی که این پیام رسان دارد، کمتر کسی پیدا می‌شود که از آن استفاده نکند یا حداقل آن را نشناسد. واتساپ مانند هر اپلیکیشن مجازی دیگری تمام تلاش خود را می‌کند تا کاربران را راضی نگه دارد

و با ارائه بهترین خدمات و عملکرد موثر، بتواند رضایت آن‌ها را جلب کند. به همین دلیل اپلیکیشن واتساپ، به ندرت با مشکل مواجه می‌شود و به درستی کار می‌کند اما در برخی از موارد نیز مشکل عدم نصب و راه‌اندازی واتساپ نیز به وجود می‌آید.

نصب نشدن واتساپ برای کاربران این برنامه بسیار اذیت‌ کننده است، زیرا این مشکل به دلایل مختلفی صورت می‌گیرد و باید موارد زیادی را امتحان کرد تا دلیل مشکل به وجود آمده را تشخیص داده و سپس آن را برطرف نمود. بسیاری از کاربران واتساپ گزارش می‌دهند

که این اپلیکیشن از همان ابتدا برای آن‌ها نصب نمی‌شود و یا در راه‌اندازی آن و ورود به برنامه، مشکل دارند. برای رفع این مشکلات لازم است که به بخش‌های مختلفی از گوشی خود مراجعه کرد و موارد زیادی را بررسی کرد‌.

ما در این مقاله از سایت خرید فالوور اینستاگرام به دلایل عدم نصب واتساپ و راه حل‌ های کاربردی رفع آن‌ها خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید. سایت خرید فالوور اینستاگرام، سایتی فعال و معتبر در زمینه ارائه خدمات شبکه‌های مجازی مختلف است و آموزش‌های کاربردی و مفیدی را در این حوزه، ارائه می‌دهد.

دلایل عدم نصب واتساپ ( چرا واتساپ نصب نمیشه )

واتساپ، پیام رسانی است که از طراحی ساده‌ و راحتی برخوردار بوده و کار کردن با آن دشواری زیادی ندارد. اما چرا واتساپ نصب نمیشه، مشکلی است که برای بسیاری از کاربران این اپلیکیشن، به وجود می‌آید. نصب نشدن واتساپ می‌تواند به دلیل مشکلات برنامه و یا مشکلات کاربر باشد. بنابراین برای رفع مشکل نصب نشدن واتساپ، باید ابتدا دلیل به وجود آمدن مشکل را جستجو کرد و سپس این برنامه را نصب نمود. ما در ادامه به دلایل عدم نصب واتساپ و راه‌ حل‌ های کاربردی آن، پرداخته‌ایم.

1.    عدم وجود فضای کافی

یکی از دلایل رایج برای نصب نشدن واتساپ، عدم وجود فضای ذخیره‌ سازی کافی است. اپلیکیشن واتساپ نیز مانند هر برنامه دیگر، از حجمی برخوردار بوده و فضایی را به خود اختصاص می‌دهد. بنابراین در صورتی که حافظه گوشی پر باشد و این فضا برای واتساپ وجود نداشته باشد، نصب آن با مشکل مواجه خواهد شد. برای رفع این مشکل می‌توان راهکارهایی را انجام داد تا فضای ذخیره مناسب برای واتساپ مهیا شود. سه اقدام مهمی که می‌توان برای پر بودن حافظه و عدم نصب واتساپ انجام داد عبارتند از؛

•        حذف داده‌های پنهان

گوگل پلی استور، حافظه پنهانی دارد که باعث پر شدن زودهنگام فضای ذخیره‌ سازی تلفن همراه می‌شود. بنابراین با پاک کردن این داده‌های پنهان، می‌توان فضای مناسب برای نصب واتساپ را مهیا کرد. برای انجام این کار لازم است که به گوگل پلی استور وارد شده و سپس در قسمت تنظیمات داده و ذخیره‌ سازی، حافظه پنهان آن را پاک کرد.

•        حذف فایل‌ ها و برنامه‌های بلا استفاده

در صورتی که با حذف داده‌های پنهان پلی استور، مشکل نصب واتساپ حل نشود و فضای خالی مناسب نصب واتساپ مهیا نشده باشد، می‌توان فایل‌ های تکراری و یا برنامه‌های بلا استفاده را حذف نمود تا واتساپ، فضای کافی برای نصب شدن داشته باشد.

•        انتقال فایل‌ ها به رم گوشی

عملکرد گوشی‌ های همراه مختلف، متفاوت هستند. اما در بسیاری از گوشی‌ ها، همه فایل‌ ها و برنامه در حافظه دستگاه ذخیره می‌شوند و باعث پر شدن حافظه آن می‌شوند اما با انتقال این فایل‌ ها و اطلاعات به رم دستگاه، می‌توان مقداری از حافظه را خالی کرد.

2.    فیلتر بودن برنامه واتساپ

یکی دیگر از دلایلی که باعث عدم نصب واتساپ می‌شود، فیلتر بودن این برنامه در کشور است که اخیرا برنامه واتساپ در کشور ایران نیز فیلتر شده است. بنابراین برای نصب این برنامه باید از فیلتر شکن استفاده کرد. برای انجام این کار لازم است که یک فیلتر شکن مناسب را از گوگل دانلود کرد و بعد از روشن کردن فیلتر شکن، نسبت به نصب واتساپ و ایجاد حساب کاربری در آن اقدام نمود. همچنین راه حل دیگری که برای رفع این مشکل وجود دارد این است که می‌توان از یک شماره مجازی کشورهای دیگر برای نصب واتساپ استفاده کرد.دلایل عدم نصب واتساپ

3.    عدم همخوانی نسخه گوشی با نسخه واتساپ

تلفن‌ های هوشمند انواع مختلفی دارند، اما برخی از نسخه‌های آن‌ها قدیمی بوده و از نسخه واتساپ پشتیبانی نمی‌کنند. برای نصب واتساپ باید از تلفن هوشمندی استفاده کرد که از نسخه 2.3.3 پشتیبانی کند. برای اطلاع از نسخه تلفن همراه خود می‌توان به تنظیمات تلفن همراه وارد شده و در قسمت اندروید، از نسخه تلفن خود اطلاع پیدا کرد.

4.    درست وارد کردن شماره تلفن همراه

واتساپ برای احراز هویت کاربران جدیدی که قصد ورود به این برنامه را دارند کد تاییدی را به شماره آن‌ها ارسال می‌کند. کد تایید به شماره فرد موردنظر ارسال می‌شود که باید آن را در اختیار برنامه قرار داد و با تایید آن، حساب کاربری خود را در اپلیکیشن واتساپ، ایجاد کرد. بنابراین شماره تلفن همراهی که در اختیار برنامه واتساپ قرار داده می‌شود تا کد ارسال شود، باید به صورت صحیح وارد شده باشد.

5.    مشکل خراب بودن فایل واتساپ

روش‌های مختلفی برای دانلود واتساپ و سپس نصب آن وجود دارد. اما بهترین روش‌، دانلود واتساپ از سایت رسمی این اپلیکیشن یا گوگل پلی استور دانلود و سپس نصب کرد. زیرا با دریافت فایل واتساپ از روش‌های دیگر، امکان دارد که با خراب بودن فایل و عدم نصب آن مواجه شوید.

نتیجه‌گیری

واتساپ یکی از پیام‌ رسان‌ های کاربردی است که محبوبیت زیادی دارد و کاربران بسیار زیادی در سراسر دنیا، از این اپلیکیشن کاربردی استفاده می‌کنند. اپلیکیشن واتساپ تمام تلاش خود را می‌کند تا بهترین عملکرد و کارایی را داشته باشد و با اختلال و مشکل مواجه نشود.

اما یکی از مشکلات رایجی که بسیاری از کاربران واتساپ با آن مواجه می‌شوند، مشکل نصب نشدن و یا اختلال در راه‌اندازی واتساپ است. برای رفع مشکل نصب نشدن واتساپ باید ابتدا دلیل مشکل به وجود آمده را تشخیص داد

و سپس اقدام لازم را در جهت برطرف کردن آن، انجام داد. نصب نشدن واتساپ به دلایل مختلفی مانند؛ عدم وجود فضای کافی، فیلتر بودن برنامه واتساپ، عدم همخوانی نسخه گوشی با نسخه واتساپ، درست وارد کردن شماره تلفن همراه، مشکل خراب بودن فایل واتساپ و غیره، رخ می‌دهد.

ما در این مقاله از سایت خرید فالوور اینستاگرام، به همه مشکلات رایج نصب نشدن و راه‌اندازی واتساپ و نحوه رفع این مشکلات پرداختیم. شما می توانید برای رشد پیج خود و افزایش نرخ تعاملات از سایت خرید فالوور اینستاگرام خرید فالوور واقعی، لایک، ویو و تهیه کنید. جهت خرید محصولات مختلف از سایت خرید فالوور اینستاگرام، می توانید با ما ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول چرا واتساپ نصب نمیشه

دلایل نصب نشدن و عدم راه‌اندازی پیام رسان واتساپ چیست؟

نصب نشدن واتساپ به دلایل مختلفی مانند؛ عدم وجود فضای کافی، فیلتر بودن برنامه واتساپ، عدم همخوانی نسخه واتساپ با گوشی، درست وارد کردن شماره تلفن همراه، مشکل خراب بودن فایل واتساپ و غیره است.

 چگونه می‌توان مشکل نصب نشدن واتساپ را به دلیل عدم فضای کافی، برطرف نمود؟

درصورتی که نصب نشدن واتساپ در اثر عدم فضای کافی تلفن همراه باشد، باید فضای کافی را برای نصب آن فراهم نمود. برای این کار می‌توان اقدامات مختلفی مانند؛ حذف داده‌های پنهان گوگل پلی استور، حذف داده‌های تکراری و بلا استفاده و انتقال فایل‌ ها به رم را انجام داد.

برای رفع مشکل نصب برنامه واتساپ به دلیل فیلتر بودن برنامه باید چه اقدامی را انجام داد؟

اگر دلیل نصب نشدن واتساپ به دلیل فیلتر بودن این برنامه در کشور باشد، باید ابتدا یک فیلتر شکن نصب کرده و بعد از وصل به آن، واتساپ را نصب نمود.

فایل واتساپ را باید از کدام قسمت دانلود کرد که به راحتی نصب شود؟

امکان دریافت فایل واتساپ از روش‌های مختلفی وجود دارد اما بهتر است که واتساپ را از سایت رسمی این اپلیکیشن یا از گوگل پلی استور دانلود کرد تا فایل خراب نباشد.

 نسخه گوشی مناسب برای نصب واتساپ چند است؟

برای نصب واتساپ باید از تلفن هوشمندی استفاده کرد که نسخه آن قدیمی نباشد و با نسخه واتساپ همخوانی داشته باشد. گوشی موردنظر برای نصب واتساپ باید از نسخه 2.3.3 پشتیبانی کند.

 دلایل عدم ارسال کد تأیید واتساپ چیست؟

عدم ارسال کد تایید واتساپ به دلایل مختلفی مانند فیلتر بودن برنامه یا درست وارد نکردن شماره تلفن همراه است.

 آیا برای ثبت نام در واتساپ می‌توان از شماره مجازی استفاده کرد؟

بله، برای ثبت نام در واتساپ به خصوص در کشورهایی که واتساپ فیلتر است، می‌توان از شماره مجازی کشورهای دیگر استفاده کرد.

 نحوه حذف داده‌های پنهان گوگل پلی استور چگونه است؟

برای انجام این کار لازم است که به گوگل پلی استور وارد شده و سپس در قسمت تنظیمات داده و ذخیره‌ سازی، حافظه پنهان آن را پاک کرد.

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال ورود به اکسپلور اینستاگرام هستید بهترین راه خرید لایک و ویو و سیو پست هست پس بزن رو دکمه پایین

خرید لایک اینستاگرامخرید ویو اینستاگرامخرید سیو پست ورود به اکسپلور اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا