مشکلات متداول اینستاگرامی

اینستاگرام رفع فیلتر شد؟ زمان رفع فیلتر اینستاگرام و واتساپ

4.3/5 - (377 امتیاز)

 

رفع فیلتر اینستاگرام بعد از گذشت ۱۰۰ روز از اعتراضات در کشور ایران و قطعی اینترنت، بعضی از کاربران خبر داده‌ اند که توانسته‌ اند بدون اتصال به فیلتر شکن و بدون محدودیت به اینستاگرام دسترسی پیدا کنند. این افراد در دوم دی بدون محدودیت به اینستاگرام دسترسی داشتند و در روز بعد هم درگیر فیلترینگ نشدند.

 البته هنوز هم کاربران بسیاری هستند که همچنان با فیلتر شکن می‌ توانند به اینستاگرام دسترسی پیدا کنند.

رفع محدودیت اینستاگرام به‌ صورت پراکنده می‌ باشد و مشمول افراد خاصی نیست. مشترکان اینترنت هر سه اپراتور و شبکه خانگی در برخی از نقاط جغرافیایی توانسته‌ اند بدون فیلتر شکن و محدودیت به اینستاگرام متصل شوند.

شرط رفع فیلتر

اظهارات وجود دارد که خبر از رفع فیلتر اینستاگرام و واتساپ را می‌ دهد. نماینده مجلس رضا تقی‌ پور در شورای عالی فضای مجازی، از احتمال رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام در صورت تصمیم شورای امنیت سخن گفت.

همچنین در شب جمعه وزیر ارتباطات در یک گفتگوی زنده با شبکه خبر گفت: که با جدیت توسعه پیام‌رسان‌ های داخلی را دنبال خواهد کرد.

برای خرید فالوور واقعی اینستاگرام روی لینک کلیک کنید.

رفع فیلتر اینستاگرام تکذیب نشد

آیا این اتفاق به معنای تداوم فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام است؟ 

وزیر ارتباطات در پاسخ به این سوال بیان کرد که: اگر قرار باشد محدودیت‌ های شبکه‌ های اجتماعی برداشته شود، پیام‌رسان‌ های داخلی به گونه‌ ای طراحی خواهند شد که مردم ترجیح دهند به جای استفاده از برنامه‌ های خارجی؛  شبکه‌‌های اجتماعی داخلی را مورد استفاده قرار دهند.

زارع‌پور رفع فیلتر اینستاگرام و واتساپ را تایید نکرده ‌است، اما تکذیبی هم بر روی رفع محدودیت‌ ها نداشت.

با توجه به پیام‌رسان‌ های‌ قبلی که دولت راهاندازی کرده‌ است، مشخص نشده که دولت چه برنامه‌ای را در نظر دارد تا سرنوشتش همچون سرنوشت پیام رسان سروش نباشد؟

برنامه‌ هایی که از سوی دولت به مزایده گذاشته شده‌ اند؛ مشتری و طرفدار خاصی نداشتند.

در این میان، فقط هزینه‌ های میلیاردی صرف رقابت با برنامه‌ هایی مانند تلگرام شد. با این حال باز هم با محدودیت‌ هایی که تلگرام دارد، هنوز از محبوبیت زیادی میان کاربران برخوردار است.

رفع فیلترینگ اینستاگرام

رفع فیلترینگ اینستاگرام

برخی از کاربرانی که در حریم مرزی ایران بودند، در عصر جمعه  توانسته‌ اند بدون محدودیت به اینستاگرام دسترسی پیدا کنند، اما ممکن است رفع فیلتر اینستاگرام کمی خوشبینانه باشد.

بررسی‌ ها نشان داده است که در هر روزی که اینترنت قطع باشد و محدودیتها وجود داشته باشد، به ایران ضرری ۳۰۰۰ میلیارد تومانی وارد می‌ شود. این به معنای ضرر ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی در صد روز است. 

سیاست‌ گذارانی که همچین ضرری را نادیده گرفته‌ اند، مشخص نیست که چه دلیلی برای ادامه رفع فیلتر اینستاگرام از خود نشان  می‌ دهند؟! آن هم در شرایطی که اعتراضات مردم به صدمین روز رسیده است.

 وزارت ارتباطات همچون به دنبال برنامه‌ ای است که به زور آن را جایگزین برنامه‌ هایی همچون واتساپ و اینستاگرام کند.

اتصال بدون محدودیت به اینستاگرام در چند روز اخیر از چند حالت خارج نمی‌ باشد.  ممکن است شبکه فیلترینگ ایران دچار مشکلاتی شده باشد یا در حال انجام آزمایشی بر روی پلتفرم‌ های خارجی هستند.

طی این مدت افرادی نیز به رسیدن سیگنال استارلینک اشاره کرده‌ اند که این امر غیرممکن به نظر می‌ رسد. چرا که دسترسی به اینترنت استارلینک اگر هم رایگان باشد، نیازمند امکانات و تجهیزات خاصی است.

در آخر با در نظر گرفتن دید دولتمردان و نمایندگان و مسئولان، غیرممکن است اندکی از محدودیت‌ ها برداشته شود، حتی باید منتظر فیلترینگ دائمی این شبکه‌ های اجتماعی باشیم.

در زمان رفع فیلتر اینستاگرام برای از دست ندادن کسب و کار خود میتوانید با خرید فالوور واقعی اینستاگرام کسب و کار های خود را ثابت نگه دارید.

پیشنهاد ویژه

اگر دنبال ورود به اکسپلور اینستاگرام هستید بهترین راه خرید لایک و ویو و سیو پست هست پس بزن رو دکمه پایین

خرید لایک اینستاگرامخرید ویو اینستاگرامخرید سیو پست ورود به اکسپلور اینستاگرام

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا