تبلیغات در اینستاگرام، تبلیغ واقعی و پربازده با هزینه مناسب

اینستاگرام یکی از چندین پلتفرم فضای مجازی است که به افراد کمک می کند در آن کسب در آمد کنند در برخی از برنامه ها مثل یوتیوب، شما از طریق خود برنامه که پشتیبانی google ads را دارد به اندازه واچ تایم ویدیو هایتان می توانید درآمد کسب کنید و در برخی برنامه ها مثل اینستاگرام شما خودتان از بیرون تبلیغ می گیرید و یا پیج های فروشگاهی می زنید و از این راه کسب درآمد خواهید داشت.

یکی از راه های کسب درآمد برای افراد در فضای مجازی تبلیغات است. تبلیغات در اینستاگرام برای صاحبان پیج ها و اینفلوئنسر ها به چند شکل انجام می گیرد که در این مقاله به انواع تبلیغ که از سوی اینفلوئنسر های اینستاگرامی انجام می گیرد خواهیم پرداخت.

تبلیغات اینستاگرام

الف) تبلیغ از طریق بنر آماده به صورت تصویر و ویدیو

در این نوع تبلیغ فردی که قصد تبلیغ پیج خود را دارد ابتدا بنری تبلیغی از پیج خود و کاری که انجام می دهد را آماده می کند؛ البته این می تواند به شکل تصویر یا ویدیوی کوتاهی باشد که در آن محصول و نمونه کار نمایش داده می شود و پس از آماده شدن این بنر توسط صاحب پیج برای مدت زمان مشخصی که می تواند برای هر پیج متفاوت باشد به نمایش در می آید.

برای بهینه سازی تصاویری که در بنر تبلیغات خود استفاده می کنید از رنگ هایی که جذاب و متناسب باشند استفاده کنید؛ همچنین از قانون یک سوم عکاسی که قانون بسیار مهمی است در بنر خود استفاده کنید. قانون یک سوم در عکاسی می گوید صفحه را از هر طرف طول و  عرض به سه قسمت مساوی تقسیم بندی کنید و سوژه مهم خود را که می خواهید بیشترین توجه را از مخاطب بگیرد در نقاط تلاقی این خطوط بگذارید.

ب) تبلیغ توسط اینفلوئنسر

گاهی وقت ها خود افرادی که صاحب پیج هستند در یک عکس یا ویدیو محصولی را تبلیغ می کنند و این ویدیو را در پیج شان قرار می دهند و بابت آن هزینه ای دریافت می کنند این مورد هم یکی از انواع تبلیغ است که در پیج های اینستاگرامی اتفاق می افتد. مثل سلبریتی هایی که لوازم آرایشی تبلیغ می کنند یا افرادی که پیج آشپزی دارند و ست های آشپزخانه مثل ست چاقو، قابلمه و  …را تبلیغ می کنند از این موارد هستند.

ج) تبلیغ با تعداد بازدید انجام شده توسط کاربران

در برخی پیج ها تبلیغات با تعداد بازدیدی که انجام شده است محاسبه می شود؛ به طور مثال به ازای هر 1000 بازدید از یک بنر تبلیغاتی مبلغ مشخصی به صاحب پیج پرداخته می شود.

قوانین پیج های مختلف برای انجام تبلیغ

ممکن است تبلیغ مورد نظر شما در تمام پیج ها انجام نشود و وقتی که آن را به پیجی پیشنهاد می دهید رد شود؛ علت این موارد قوانین نانوشته ای است که هر پیج برای خودش  وضع می کند. به عنوان مثال برخی پیج ها داروهای لاغری، کانال های شرط بندی و..را تبلیغ نمی کنند. برخی از این قوانین به باید ها و نبایدهای الگوریتم های اینستاگرام برمی گردد و برخی هم تنها برای صاحبان پیج ها اهمیت دارد.

تبلیغات در اینستاگرام، تبلیغ واقعی و پربازده با هزینه مناسب

تبلیغات چگونه باعث بالاتر رفتن فروش شما می شود؟

شما وقتی محصول خودتان را در یک پیج اینستاگرامی تبلیغ می کنید از اعتبار اینستاگرام میزبان نیز استفاده می کنید و بسیاری از فالوور های آن پیج به اعتبار آن صفحه شما را فالوو می کنند و یا از محصولات شما تهیه می کنند؛ پس بهترین پیج ها از لحاظ تعداد فالوور و نوع محتوا برای تبلیغ انتخاب کنید.

همچنین وقتی که پیجی را برای تبلیغ انتخاب می کنید برای اینکه بیشترین بازده را داشته باشد مقایسه ای میان مخاطبان پیج خودتان و پیج هدف انجام دهید؛ در صورتی که مخاطب هدف هر دو پیج یکی باشد یعنی افرادی از پیج ها بازدید می کنند هر دو از یک رده سنی، تحصیلی باشند و سلایق شان مشابه هم باشد قطعا میزان بازده تبلیغ شما بالاتر خواهد بود و شما از این طریق می توانید فالوور های زیادی را بگیرید.

کمپین های اینستاگرامی

روش کار با کمپین های اینستاگرامی به این شکل است که سلبریتی یا اینفلوئنسر مورد نظر بنر تبلیغاتی شما و افراد دیگری را به  صورت همزمان در پیج خودش استوری یا پست می کند و از فالوور هایش می خواهد که پیج ها را دنبال کنند و سپس از بین افرادی که در این کمپین شرکت می کنند برای افرادی به قید قرعه جوایزی اهدا می شود که افراد به شرکت در کمپین و دنبال کردن پیج های معرفی شده تشویق شوند.

شما در صورتی که تمایل به شرکت در این نوع کمپین ها را دارید این پیج ها را پیدا کنید و تبلیغات خود را به شکل کمپین در این پیج ها به انجام دهید.

چگونه بنر تبلیغاتی بسازم؟

بنر تبلیغ شما هم می تواند ویدیو باشد و هم تصویر که هر دو حالت قابل قبول است. توصیه می شود روی کاور بسیار کار کنید و سعی کنید با کار روی کاور با کپشن مناسب و تصاویر فوق العاده افراد را به دنبال کردن پیج تان مجاب کنید.

سوالات متداول تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغ پیج و محصولات پیجم را به چه صفحه ای در اینستاگرام بسپارم؟

اکثر پیج های اینستاگرامی کار تبلیغ را انجام می دهند و شما بهتر است تحقیق کنید و کار خود را از میان اینفلوئنسرها به کسی که دارای فالوور بالاتری است و نرخ تعامل بالاتری دارد بسپارید تا بازده کارتان بیشتر باشد. ما در این باره به شما پیج خرید فالوور  اینستاگرام را پیشنهاد می کنیم.

آیا با تبلیغ پیجم امکان اینکه پست من به اکسپلور برود وجود دارد؟

بله البته شما وقتی پیج تان را تبلیغ می کنید افراد بسیاری به عنوان فالوور پیج شما را دنبال خواهند کرد و همین افزایش فالوور و بازدید می تواند به شما کمک کند پیج تان را به صفحه اکسپلور بفرستید.

چقدر روی تبلیغات هزینه کنم؟

این مورد به پیج بستگی دارد اگر به تازگی کار روی پیج تان را شروع کرده اید و فالوور کمی دارید به تدریج و از تعداد تبلیغ کمتر و با هزینه کم شروع کنید و به مرور با بالاتر رفتن در آمدتان از پیج تبلیغ بیشتری انجام دهید.

فهرست